PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672337}

Flowers of Evil

Aku no Hana
7,3 441
ocen
7,3 10 1 441
Aku no Hana
powrót do forum serialu Aku no Hana

Rekordowo ciężkie anime, awangarda i ostry psychodelik. Mało dynamiczne, kreska abstrakcyjna ale momentami piękna, podkład muzyczny idealnie dopasowany, fabuła mocno powalona;) To tak w skrócie, a teraz dłuższy opis czemu tak gorąco je polecam:

A więc, anime jest (jak dla mnie) przede wszystkim wprowadzeniem do mangi - warto obejrzeć to anime i się przez nie przedrzeć, zamiast czytać tą część mangi gdyż - kreska, styl i bardzo dobra muzyka daje tej mandze później odruchowe odczucia i podejście. Tak jak wspomniałam jest to psychodelik, mocno ryje beret, odzwierciedla w dość brutalny sposób co z człowiekiem, a przede wszystkim nastolatkiem robi otoczenie, towarzystwo, a nawet sztuka typu książki, poezja, filmy itd. Pokazuje że każdego można złamać bądź zmienić. Głównym minusem tego anime jest powolny przekaz, dla niektórym może być nudne, dla innych tak jak dla mnie arcydziełem.

I tak jak wspomniałam, po obejrzeniu anime wręcz obowiązkiem jest przeczytanie mangi gdzie akcja nabiera tempa i ukazuje się cały sens wszystkiego co było zawarte w anime - a ostatni tom mangi jest miażdżący - rozłożyło mnie kompletnie na łopatki. Gorąco polecam - ale nie każdy podoła ;)

PS. moja ocena wobec anime jest niska - gdyż nie chcę go oceniać na podstawie całej mangi. Gdyby anime było zrobione na podstawie całej mangi w np. paru sezonach - możliwe że zakończyłoby się i notą 10/10.

pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
FleeSoul

O co chodziło w ostatnim odcinku ?

ocenił(a) serial na 7
Magic1997

hmm dawno nie oglądałam - ale jest tak jakby zaczepieniem o ciąg dalszy który jest w Mandze - którą osobiście bardzo polecam przeczytać.

ocenił(a) serial na 10
FleeSoul

Teraz juz wszystko rozumiem. Anime mnie bardzo wciągnęło. Szkoda, ze nie zrobili drugiego sezonu :/

ocenił(a) serial na 7
Magic1997

a Mange przeczytałaś/eś?

ocenił(a) serial na 10
FleeSoul

Niestety nie jestem fanem mang. Wole bardziej animacje.

ocenił(a) serial na 7
Magic1997

mimo to polecam.
jak się człowiek przyzwyczai do Mang to zyskuje wiele dodatkowej radochy.
Czyli np ciąg dalszy w/w tytułu, albo Akatsuki no Yona, czy też np Skip Beat. No i Nana!!!
serio warto ;))

ocenił(a) serial na 10
FleeSoul

A wiesz może gdzie mogłabym kupić wszystkie tomy mangi? :/

lauriii092

O podbijam pytanie o kupno mang! jestem świeżo po seansie i zachwycona tymi trzynastoma odcinkami mam chęć na pochłonięci tej historii w wersji napisanej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones